Liczba interwencji w bieżącym roku

23
Ogółem
10
Pożary
13
Miejscowe zagrożenia

ALARM 23/2022

Pożar lasu w Rychłocicach

Dziś,12.05 kilka minut po godzinie 14 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu pomiędzy Rychłocicami, a Szynkielowem. Początkowo udaliśmy się zastępem GBA Iveco, jednak po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu i ocenieniu sytuacji KDR podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowych Sił i Środków. Po tym do zdarzenia wyjechał nasz zastęp GLBM Volkswagen. Działania utrudniał silny wiatr, teren (pożar zlokalizowany był w głębi lasu), oraz fakt, ze byliśmy zmuszeni rozwijać odcinki wężowe na odległości kilkuset metrów. Podczas gdy strażacy walczyli z pożarem, zastęp GLBM udał się nad rzeke w okolice mostu w Rychłocicach, gdzie został stworzony punkt czerpania wodny. Połączenie 3 pomp pływających, basenu o pojemności 5000L i motopompy Tohatsu znacząco usprawniło tankowanie wozów, a tym samym cała akcja gaśnicza trwała któcej. Po dokładnym dogaszaniu i skontrolowaniu pogorzeliska, po 4 godzinach  wróciliśmy do bazy. Spaleniu uległo około 1 hektar poszycia leśnego.
W akcji uczestniczyły również zastępy z OSP Rychłocice, OSP Konopnica, OSP Wrońsko, OSP Czernice, OSP Skrzynno, JRG Wieluń oraz patrol policji.

9
6
4
3
1
2
7
8
5