Gminne zawody sportowo - pożarnicze w Osjakowie

W niedzielne popołudnie na stadionie w Osjakowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do turnieju stanęły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin Konopnica i Osjaków.

Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x50m oraz ćwiczeniach bojowych. Z Szynkielowa zaprezentowały się trzy drużyny: żeńska, męska oraz młodzieżowa.

Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza, po której, nasi strażacy zajmowali pierwsze miejsce. Wszystko zmieniło się po ćwiczeniu bojowym gdzie, mimo świetnego przygotowania startujących, zawiodła motopompa. Nie zraziło to jednak naszych druhów do kibicowania pozostałym drużynom z Szynkielowa. W klasyfikacji końcowej żeńska drużyna zajęła I miejsce, młodzieżowa II miejsce a seniorzy V miejsce. Rywalizację w grupie seniorów wygrała OSP Rychłocice z czasem 104,39 s.

Jednak pamiętajmy, że zawody te to nie tylko rywalizacja, ale także dobra zabawa i doskonała promocja działalności poszczególnych jednostek. Podziękowania należą się organizatorom zawodów, wójtom gmin za ufundowanie nagród, wszystkim, którzy przygotowywali nas do udziału w pożarniczych zmaganiach poświęcając swój cenny czas oraz kibicom którzy zawsze nas wspierają.

tekst: Julia Kasprzak