Liczba interwencji w bieżącym roku

41
Ogółem
14
Pożary
27
Miejscowe zagrożenia

ALARM 41/2022

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Rychłocice

W czwartek, 25.08 około godziny 19:40 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu. Część naszych druhów przebywała w tym czasie w remizie i sprzątała wozy po wcześniejszych interwencjach zwiazanych z usuwaniem skutków ulew, więc do zdarzenie niezwłocznie wyjechały dwa nasze zastępy w pełnych obsadach. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy jednostkę z Konopnicy, z którą wspólnie prowadziliśmy działania gaśnicze w środku budynku wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych oraz udzielaliśmy pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Do zadań pozostałych strażaków należało przewietrzenie pomieszczeń oraz dokładna kontrola budynku za pomocą kamer termowizyjnych pod względem ewentualnych zarzewi ognia. Osoba poszkodowana została przetransportowania do szpitala przez ZRM. Na miejscu działały również zastępy z JRG Wieluń, OSP Rychłocice i patrol policji. Do bazy wróciliśmy po około dwóch godzinach działań.

1
2
3