Liczba interwencji w bieżącym roku

41
Ogółem
14
Pożary
27
Miejscowe zagrożenia

ALARM 36-40/2022

Poniedziałek i wtorek były bardzo pracowite dla strażaków zarówno naszej jednostki jak i innych jednostek z terenu powiatu. Przez region przechodziły obfite opady deszczu, które skutkowały dużą ilością podtopień.

W poniedziałek, około godziny 21:20 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA Iveco do zalanego podwórka oraz budynku mieszkalnego w miejscowości Anielin, równocześnie z nami zadysponowana została jednostka z Konopnicy. Po dojeździe na miejsce i ocenie sytuacji, podjęto decyzje o zadysponowaniu naszego zastępu GLBM Volkswagen z rękawem przeciwpowodziowym oraz dodatkowymi pompami. Do działań strażaków należało wypompowanie wody z zalanego budynku mieszkalnego, oraz zabezpieczeniu za pomocą rękawa przeciwpowodziowego i worków z piaskiem, podwórka i domu przed powtórnym napływem wody.
O godzinie 23:20 zastęp GLBM powrócił do bazy, a zastępy GBA z naszej jednostki oraz jednostki OSP Konopnica udały się do Wrońska, gdzie również usuwaliśmy skutki ulew, wraz z jednostką OSP Wrońsko. Do bazu wróciliśmy po około godzinie działań.

We wtorek, około godziny 19:14 zastęp GLBM Volkswagen zadysponowany został do Wielunia celem pomocy innym jednostkom przy wypompowaniu wody z zalanych różnych części miasta. Działania, które prowadziliśmy na ulicach 18-stycznia i Głowackiego skupiały się na wypompowaniu wody z zalanych piwnic, natomiast na ulicy Królewskiej pompowaliśmy wodę z zalanej restauracji. W działaniach brało udział kilkanaście zastępów z terenu powiatu. Z tego miejsca pragniemy podziękować mieszkańcom, którzy ugościli nas ciepłą herbatą i kawą, oraz pizzerii „LATAKIA”, która za pośrednictwem burmistrza Wielunia dostarczyła ciepłe posiłki dla wszystkich jednostek. Nasz zastęp w bazie zameldował się 50 minut po północy.

2
1
4
3
5
8
6
7
9
10