Liczba interwencji w bieżącym roku

23
Ogółem
10
Pożary
13
Miejscowe zagrożenia

ALARM 16/2022

Pożar gałęzi przy zabudowanich w Szynkielowie.

W sobote 26 marca kilka minut po godzinie 18 zostaliśmy poinformowani przez mieszkanców naszej miejscowości o pożarze pozostałości roślinnych w bardzo bliskim sąsiedztwie budynku gospodarczego. Po zgłoszeniu sytuacji do dyżurnego SK KP PSP w Wieluniu wyjechaliśmy do zdarzenia. Na szczęście pożar został szybko zauważony i stłumiony przez mieszkańców. Po naszym dojeździe przystąpiliśmy do działań, dokładnie przelaliśmy pogorzelisko oraz sprawdziliśmy je kamerą termowizyjną. Sprawdzony został również budynek bezpośrednio sąsiadujący z pożarem, którego dach wymagał schłodzenia za pomocą wody. Na miejsce zadysponowano też zastęp z OSP Rychłocice. Po około 30 minutach działań wróciliśmy do jednostki.

2
3
4
5
6
7
1