Liczba interwencji w bieżącym roku

23
Ogółem
10
Pożary
13
Miejscowe zagrożenia

ALARM 15/2022

Pożar traw przy lesie w miejscowości Kamyk.

Dnia 24.03 kilka minut po godzinie 19 zadysponowani zostaliśmy do pożaru lasu przy drodze, pomiędzy miejscowościami Kamyk i Zakurowie. Na miejsce niezwłocznie udaliśmy się zastępem GBA Iveco w pełnej obsadzie, gdy syrena jeszcze wyła. W remizie w gotowości był również zastęp GLBM Volkswagen. Po dojedzie na miejsce zdarzenia okazało się, że palą się suche trawy w pobliżu lasu, a z zagrożeniem poradziły sobie zastępy z Konopnicy i Woli Wiązowej. Chwile po naszym zastępie na miejscu pojawiły sie jednostki z Rychłocic, Kamyka i Wrońska, a zastęp GLBM pozostał w bazie z racji na wystarczające siły i środki. Do zadań ratowników należało dokładne dogaszanie pogorzeliska i jego kontrola za pomocą kamery termowizyjnej. Spaleniu uległo około trzy ary poszycia. Na miejscu zdarzenia interweniował również ciężki zastęp z JRG Wieluń. Do jednostki wróciliśmy około godziny 20:15.

1
3
5
4
2
6